Historie lékárny

Lékárna byla založena v druhé polovině devatenáctého století. Jako jedna ze šesti lékáren obdržela, osobní koncesi na provozování veřejné lékárny na území města Teplice.Od roku 1892 je známa jako Lékárna U Anděla a pod tímto jménem poskytovala své služby nemocným až do roku 1945, kdy změnila jméno na Lékárnu U Jiřího z Poděbrad. Držitelem koncese byl na počátku dvacátého století zprvu Josef Hennlich, od roku 1923 zde působil Franz Beran.

Po roce 1950 došlo k znárodnění všech lékáren a toto zařízení se postupně přešlo stalo součástí Lékárenské služby. Lékárna i nadále pokračovala ve stejných prostorách pod označením L 527 a poté L 04 09 07.

Krátká zmínka o lékárně je i v knize TURN- Trnovany autorů Zykmunda,Neuvirta, Kurandy a Špačka. Lékárna si zachovala původní vzhled, i když vzhledem k narůstajícímu počtu přípravků je to stále obtížnější.

Lékárna U Anděla dnes

Od roku 1993 funguje lékárna opět pod původní m názvem U Anděla. Příjemné, klidné prostředí lékárny, odbornost a ochota personálu zaručují zákazníkům ty nejlepší služby.

SUKL | Akční nabídky

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde